Úvod> Novinky> Novinky> Spolupráca ŠVEC a SPOL pri vývoji prototypu dezinfekčnej brány
Naša sesterská spoločnosť NOTUS – POWERSONIC je skúsený slovenský výrobca ultrazvukových  čističiek, ktorý sa rozhodol reagovať na súčasnú situáciu.

V spolupráci s podnikateľsko – inovačným centrom INOVATO a výrobnej podpory skupiny ŠVEC GROUP navrhli prototyp, ktorý má byť využívaný na dezinfekciu primárne osôb, ale aj iných objektov (nákupné košíky, stroje, ...). Zrealizovanie prototypu sa vďaka tejto spolupráci podarilo za rekordne krátky čas. Od vzniknutia nápadu, cez technickú dokumentáciu až po reálny výrobok to trvalo 6 pracovných dní.
Výhodou je jednoduchá obsluha. V bráne je totiž zabudovaný senzor, ktorý po nasnímaní objektu aktivuje trysky, prostredníctvom ktorých sa daný objekt „popráši“ jemnou dezinfekčnou hmlou. Ďalšou z výhod je, že trysky majú nízku spotrebu.
Čo sa týka druhu dezinfekčného prostriedku, netreba žiadny špeciálny. Zásobník zariadenia je kompatibilný s akoukoľvek dezinfekciou vhodnou na ruky.

K dispozícii budú dve varianty:
Prvá je určená na dezinfekciu osôb, resp. ich odevu (vrátane obuvi). Využiť sa dá prakticky kdekoľvek na verejných priestranstvách, akými sú napríklad supermarkety, nemocnice a iné zdravotnícke zariadenia, fabriky, ktoré si nemôžu dovoliť prerušiť výrobu,...
Druhá varianta je určená na dezinfekciu osôb v ochranných odevoch, vrátane tvárovej časti. Súčasťou tohto protypu je totiž aj strecha s tryskami.
Veríme, že prototyp sa osvedčí a týmto spôsobom dokážeme aj MY prispieť k celkovej ochrane zdravia a zvýšiť tak hygienický štandard každého z nás v týchto tažkých časoch.

Video k produktu môžte pozrieť tu a viac info k bráne tu

Ak by ste mali záujem píšte na sales@svecgroup.sk